הסכם

מדריך – תהליך הזמנת נסח טאבו

צריכים להוציא נסח אטבו? מבולבלים מהתהליך? כמו כל ביורוקרטיה בישראל גם להוצאת נסח טאבו יש תהליך מסודר ומומלץ להכיר את השלבים הנכונים

תהליך של הוצאת נסח טאבו הפך מתהליך מעיק וארוך לתהליך מהיר ופשוט אשר מייעל את העבודה שלנו פלאים. ברגע שמדובר על תהליך הוצאת הנסח טאבו היום ביחס למה שהיה נהוג בעבר ניתן לראות שהכל הפך הרבה יותר מהיר ונוח.

אבל קודם כל, מה זה נסח טאבו?

נסח טאבו הוא המסמך אשר מתעד את הבעלויות, החכרות ושאל פעולות משפטיות שנעשו על הקרקע. מדובר במסמך עם הערך הגדול ביותר עבור רוב האנשים משום שהוא מסמל את הבעלות שלהם על נכס נדל"ני מסוים, אשר לרוב האנשים מהווה את הנכס היקר ביותר ובעל הערך הרב ביותר עבורם.

מה היה תהליך הוצאת נסח טאבו בעבר?

בעבר, עוד לפני שהאינטרנט הפך להיות הבסיס לכל הפעולות שלנו ביום יום, היה צריך לגשת ללשכת רישום המקרקעין שבמחוז שלה היה ממוקם הנכס הנדל"ני ולהמתין זמן רב בתור שהיינו מקבלים את הנסח המבוקש. מאחר לכל פעולה שאנחנו עושים על הנכס, אנחנו נדרשים שיהיה לנו נסח טאבו מעודכן, הדבר יצר הרבה בעיות ברמה של זמן ההמתנה הארוך שהיה צריך לחכות בתור בלשכת רישום המקרקעין ולחכות עד שנקבל את הנסח המבוקש.

לשכת מקרקעין
לשכת מקרקעין

איך תהליך הוצאת נסח טאבו מתקיים היום?

היום הדברים הרבה יותר פשוטים. התהליך הוא שצריך להיכנס לאתר הרלוונטי, לרשום את פרטי נכס הנדל"ן בשפתו המשפטית, כלומר: גוש, חלקה ותת חלקה (ככל שמדובר על דירה בבניין רב קומות) ואז בלחיצת כפתור מקבלים את הנסח המעודכן. מדובר על מסמך משפטי נוח וזמין אשר מאפשר לנו לבדוק אם הפעולות שביצענו על הנכס באמת בוצעו או שטרם. החיסכון של הזמן של העמידה בתור הופכת הכל למהיר ופשוט יותר.

מה חשוב לזכור בתהליך של הפקת נסח טאבו?

הרבה פעמים אנחנו מפיקים את הנסח עבור לקוח מסוים ולכן חשוב מאוד לדאוג לכך שאנחנו מנהלים רישום מסודר של ההוצאות שלנו עבור ההפקה. אומנם לא מדובר על סכום גדול אבל כאשר מדובר על סכום מצטבר זה כבר הופך להיות משהו שהוא פחות מתאים שאנחנו נשלם. חוץ מזה, אין שום סיבה שאנחנו נישא בהוצאות של הלקוחות שלנו.

כמו רוב הדברים בחיים, עד שאנחנו יודעים איך לעשות אותם הם נראים מסובכים ובלתי אפשריים. עם זאת, ברגע שאנחנו קולטים איך לעשות אותם, הכל הופך לפשוט יותר. כל גם הוצאה של נסח טאבו מהמערכת המקוונת. על מנת שיהיה לכם קל יותר לבצע את הליך ההזמנה של נסח הטאבו, ריכזנו עבורכם את שורת הצעדים שיש לבצע:

שלב ראשון – בירור הגוש והחלקה

רשימה
כדי לשנן את השלבים

על מנת להוציא נסח טאבו מדויק של הנכס שאתם רוצים לבדוק, עליכם לברר מה הגוש והחלקה (וככל שמדובר על בית רב קומות, גם תת חלקה). אם אתם לא יודעים איך לאתר אותם, יש אתר אינטרנט אשר יודע להמיר את הכתובת לגוש וחלקה ואז מה שצריך זה רק כתובת מדויקת של האזור שצריך לבדוק.

שלב שני – כניסה לאתר של לשכת רישום המקרקעין

אחרי שיש בידנו את הגוש והחלקה שאנחנו רוצים לקבל עבורם נסח טאבו, אנחנו צריכים להיכנס לאתר הרלוונטי של לשכת רישום המקרקעין ולדאוג להוצאת הנסח הרלוונטי. יש קישור ישיר למקום שבו אנחנו צריכים להזין את הפרטים הרלוונטיים ולקבל את המסמך המדויק.

שלב שלישי – תשלום עבור הנסח טאבו

אחרי שהזנו את הפרטים הרלוונטיים, אנחנו צריכים להזין את פרטי התשלום ולבצע אותו על מנת שנוכל לקבל לדואר האלקטרוני שלנו את הנסח טאבו בצורה המהירה ביותר. אנחנו ממליצים להזין את אמצעי התשלום של הלקוח שעתיד לשלם על העסקה משום שאם אתם אלו שמשלמים על הנסח קשה מאוד להתחקות אחר ההוצאה ואז לא יודעים לדרוש את התשלום שלה מהלקוח בזמן. עקרונית, זה לא סכום גבוה אבל כאשר מטפלים ביותר מלקוח אחד זה יוצר בעייתיות וחבל.

שלב רביעי – קבלת נסח הטאבו

אחרי שהזנתם את פרטי התשלום אתם אמורים לקבל תוך שניות אישור על התשלום ואז תוך כמה דקות תגיע אליכם לדואר האלקטרוני וקובץ נעול של נסח הטאבו. מדהים עד כמה התהליך הזה פשוט כאשר יודעים איך לבצע אותו. בגלל שמדובר על תהליך מקוון, הוא מאוד פשוט ומומלץ משום שהוא לא דורש שום עבודה מסובכת או התעסקות עם אנשים.

הסבר על נסח טאבו בוידאו:

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *